נובמבר 2021

ינואר 2022

אפריל 2022

יוני 2022

ספטמבר 2022

גבירותיי ורבותיי, מהפך

1981-1977, ארבע השנים שבהן שינתה ישראל את פניה

גבירותיי ורבותיי, מהפך

1981-1977, ארבע השנים שבהן שינתה ישראל את פניה

דקות ספורות לפני פתיחת משדר הבחירות של ה-17 במאי 1977 כשבידו מעטפה ובה תוצאות מדגם הטלוויזיה הישראלית, שינה חיים יבין את דעתו. במקום "גבירותי ורבותי, מהפכה!" הוא הכריז "גבירותי ורבותי, מהפך!".

חודש לאחר מכן, בתום טקס קצר והרמת כוסית, עלה מנחם בגין לקומה השנייה של משרד ראש הממשלה 

בירושלים ונכנס בצעדים מהירים ללשכת ראש הממשלה. בגין, שמגיל צעיר נמשך למשחק השחמט, תכנן במשך כמעט שלושים שנה כיצד יערוך מחדש את לוח השחמט של הפוליטיקה הישראלית, ברגע שיזכה בבכורה. 

הספר "גבירותי ורבותי, מהפך!" חושף בפני הקורא כיצד הכח הפוליטי, שלראשונה עבר למנהיג הימין, הפך לאזמל והפטיש באמצעותם עיצב מחדש את הזהות הישראלית. הליכוד והציונות הדתית חברו יחדיו לשינוי המציאות שמעבר לקו הירוק. החרדים, שמאז שנות החמישים סירבו לקחת חלק בכל קואליציה ממשלתית, הוחזרו למגרש כשחקן פוליטי בעל העדפה ברורה לגוש הימין. "ישראל השנייה" חברה ל"משפחה הלוחמת" ויחדיו כבשו את עמדות ההנהגה בשלטון הארצי והמקומי כאחד.

הברית הפוליטית שנוצרה בשנים 1981-1977 המשיכה לנצח גם שנים אחר כך ומבחינה דמוגרפית הלכה והתעצמה. למרות חילופי המנהיגים במפלגות ובזרמים השונים, עדיין המשיכה קואליציה זו לעצב את הפוליטיקה הישראלית. ספר זה יתווה את העלילה של ארבע השנים הדרמטיות בהן קמה קואליציית הימין שהפכה לציר המרכזי סביבו נסובה הפוליטיקה והחברה בישראל מאז ועד היום.

הספר יראה אור בחודש נובמבר 2021 ויישלח במשלוח הראשון של מנוי שיבולת החדש. רוצים לקרוא ראשונים? הצטרפו לשיבולת עכשיו!

להצטרפות לחצו כאן

משה פוקסמן-שע"ל

ד"ר משה פוקסמן שע"ל הוא היסטוריון המתמחה בימין הציוני והיסטוריה פוליטית של מדינת ישראל. כתב מאמרים רבים בכתבי עת בארץ ובחו"ל העוסקים בדמותו של מנחם בגין. מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת של המכללה האקדמית הדסה ואורח בתכניות אקטואליה.