נובמבר 2021

ינואר 2022

אפריל 2022

יוני 2022

ספטמבר 2022

מרתון מאה השנים

המזימה הסינית להדיח את ארצות הברית ולהפוך למעצמה החזקה בעולם

מרתון מאה השנים

המזימה הסינית להדיח את ארצות הברית ולהפוך למעצמה החזקה בעולם

כיצד מנסה סין להפוך לחזקה מכולן? ואיך ייראה העולם כאשר היא תהיה המעצמה המשפיעה ביותר בו?

אי אפשר להבין את זירת הפוליטיקה העולמית בלי להבין את קרב האיתנים שבין ארצות-הברית לסין. במשך יותר מ-40 שנה, ארצות הברית מילאה תפקיד חיוני בכך שסייעה לסין לבנות כלכלה פורחת, לפתח את יכולותיה המדעיות והצבאיות ולתפוס מקום בבמה העולמית, מתוך אמונה שעלייתה של סין תביא להם שיתוף פעולה, דיפלומטיה ומסחר חופשי. אבל מה אם "החלום הסיני" הוא להחליף את אמריקה, בדיוק כפי שאמריקה החליפה את האימפריה הבריטית, בלי לירות אפילו ירייה אחת?

בהתבסס על ראיונות עם עריקים סינים ומסמכי ביטחון לאומי שטרם נחשפו, ''מרתון מאה השנים'' חושף את האסטרטגיה הסודית של סין להחליף את ארצות הברית כמעצמה הדומיננטית בעולם ולבצע זאת עד שנת 2049, יום השנה המאה להיווסדות הרפובליקה העממית.

מייקל פילסברי, דובר מנדרינית שוטפת, שכיהן בתפקידים בכירים בביטחון הלאומי בממשלת ארה"ב מאז ימי ריצ'רד ניקסון והנרי קיסינג'ר, מסתמך על קשריו מזה עשרות שנים עם "הנצים" בסוכנויות הצבא והביון של סין ותרגם את המסמכים, הנאומים והספרים שלהם, כל זאת כדי להראות כיצד תורות סיניות מסורתיות משפיעות על המדיניות הסינית ועל מעשיהם. פילסברי מציע מבט פנימי כיצד הסינים באמת רואים את אמריקה ומנהיגיה.

פילסברי גם מסביר כיצד ממשלת ארה"ב סייעה - לעיתים בהיסח דעת ולעיתים באופן מכוון, להגשמת אותו "החלום הסיני". הוא קורא לארה"ב ליישם אסטרטגיה חדשה ותחרותית יותר כלפי סין, כפי שהיא באמת, ולא כפי שהיו רוצים שהיא תהיה. ''מרתון מאה השנים'' הינו קריאת השכמה להתמודדות עם האתגר הביטחוני הלאומי הגדול ביותר של ארה"ב במאה ה-21. 

הספר יראה אור כחלק ממנוי שיבולת בחודש ינואר 2022. רוצים לקרוא ראשונים? הצטרפו לשיבולת עכשיו!

להצטרפות לחצו כאן

המחבר מוכחי את טענתו כי סין מהווה את האתגר הלאומי הגדול ביותר למעמדה הגלובלי של אמריקה
The Wall Street Journal
פרובוקטיבי, מפורט ומדוקדק. פילסברי צודק בטענתו כי הערכת טבען של השאיפות הסיניות, ותגובה יעילה אליהן, הן אתגר מדיניות החוץ הגדול של תקופתנו
Newsweek
ספר מהנה מאוד ומעורר מחשבה על כוונותיהם הנסתרות של הסינים
פאריד זכריה, CNN

מייקל פילסברי

מייקל פילסברי הוא מנהל "המרכז לאסטרטגיה סינית" במכון הדסון וכיהן בתפקידים בכירים בביטחון הלאומי בממשלות ארה"ב. למד באוניברסיטאות סטנפורד וקולומביה, עמית מחקר בהרווארד, וכן חבר במועצה ליחסי חוץ ובמכון הבינלאומי ללימודים אסטרטגיים ושימש יועצו של נשיא ארה"ב ה-45 דונאלד טראמפ לענייני סין לאחר פרסום הספר "מרתון מאה השנים"