נובמבר 2020

ינואר 2021

מרץ 2021

יוני 2021

ספטמבר 2021

האיש שהפיל את מסך הברזל

סיפורו של רונלד רייגן

האיש שהפיל את מסך הברזל

סיפורו של רונלד רייגן

רונלד רייגן הוא אחת הדמויות הידועות ביותר בהיסטוריה האמריקאית והעולמית כאחד, ונכתבו עליו ביוגרפיות רבות. יחד עם זאת, מעטות הביוגרפיות אשר מעפילות לרמתה של "האיש שהפיל את מסך הברזל". הסוד לכך טמון במחברת: פגי נונן היא פובליציסטית מחוננת, כותבת נאומים וחשוב כך: שימשה כיועצת פוליטית קרובה של רייגן.

כשרון הפיצוח הפוליטי החד של נונן לצד קרבתה המקצועית והאישית לרייגן העניקו לה את האפשרות לכתוב ביוגרפיה מעמיקה על אישיותו של הנשיא ה-40 של ארה"ב הן בתור המנהיג הרפובליקני החשוב ביותר מאז מלחמת העולם השנייה והן בתור איש משפחה, חבר ועמית. לצד דיון רחב בפועלו הפוליטי המוכר של רייגן, נונן מספקת לקוראים הצצה לסיפורים חדשים ולא מוכרים, אותם סיפרו האנשים הקרובים אליו ביותר - יועציו הפוליטיים, חבריו ומשפחתו.

ב"האיש שהפיל את מסך הברזל" תמצאו תיאור כן ואינטימי של הסביבה בה רייגן נולד ובה התעצבה אישיותו, של הקשר בין רייגן לאשתו ננסי, ושל חוש ההומור הפרוע שלו. כל זאת, לצד ניתוח מעמיק של אופיו של רייגן ושל דעותיו הנחרצות בנוגע לנורמליזציה מול הסובייטים, החלת דמוקרטיזציה במזרח התיכון, וכלכלה חופשית.

היום, רייגן נחשב למודל לחיקוי לא רק בעיניי אמריקאים רבים מכל קצות הקשת, אלא גם בעיני מגניה של העולם החופשי מרחבי כל העולם. ב"האיש שהפיל את מסך הברזל", נגלה בפנינו הנשיא אשר זכה להערכה אפילו מצד יריביו, שהיה אדם ומנהיג במלוא מובן המילה.  

 

פגי נונן

פגי נונן היא אחת הפובליציסטיות והסופרות הבולטות בארה"ב. במהלך הקריירה שלה היא השתתפה בתכנית החדשות של CBS, הופיעה ב" Face the Nation", ופרסמה טורי דעה רבים; הבולט בהם הוא הטור שלה, 'הצהרות', ב" Wall Street Journal", שמתפרסם בקביעות מאז שנת 2000. בשנת 2010 זכתה בפרס " Tex McCrary" לעיתונות, ובשנת 2011 היא זכתה בתואר "פובליציסטית השנה" על ידי "The Weak". כמו כן, הייתה כותבת נאומים ויועצת פוליטית קרובה לרונלד רייגן. על אף דעותיה הרפובליקניות הנחרצות, נונן מוערכת על ידי כל צדדי הקשת הפוליטית, וידועה בחדותה כמו גם בעדינותה וביכולת שלה להכיל דעות שונות.