נובמבר 2021

ינואר 2022

אפריל 2022

יוני 2022

ספטמבר 2022

תעלומת הקפיטליזם

"לא פחות מקריאה למהפכה תעשייתית חדשה" - The Times | "טיעון מהמם בעוצמתו" - Wahsington Post

תעלומת הקפיטליזם

"לא פחות מקריאה למהפכה תעשייתית חדשה" - The Times | "טיעון מהמם בעוצמתו" - Wahsington Post

''שעתו הגדולה ביותר של השוק החופשי'', כותב הרננדו דה סוטו, ''מתרחשת כאשר רוב האנושות עדיין לא מצליחה ליהנות מפירותיו." באחד מהספרים החשובים והמדוברים ביותר שנכתבו על הקפיטליזם ביובל האחרון, הכלכלן הפרואני שואל שאלה נוקבת: מדוע השוק החופשי מצליח במערב ונכשל בכל מקום אחר?

הקפיטליזם לא מצליח בזכות מורשת תרבותית ייחודית, אלא בזכות יישום של מרשם חוקי שיכולה לרשום לעצמה כל אומה. בספר זה, תוקף דה סוטו את העמדה הרווחת לפיה הצלחה נקבעת על פי פערים תרבותיים ומוכיח כי הצלחה כלכלית קשורה דווקא למבנה החוקי של רכוש וזכויות קניין.

ביצירה סוחפת, קריאה משכנעת ופורצת דרך הוא מראה כיצד כל אחת מהאומות המפותחות כיום בעולם עברה פעם הסבה מהסדרי רכוש חוץ משפטיים למערכת רכוש חוקתית, רשמית ומאורגנת. יצירת מערכת זו, תוך הקפדה על שמירה מפני סיאוב בירוקרטי, היא אחת הערובות החשובות ליצירת כלכלה מפותחת. ספר משכנע זה גורם למהפכה בהבנתנו מהו הון, ומצביע על הדרך לשינוי משמעותי בכלכלה העולמית.  

הרננדו דה סוטו הוא כלכלן פרואני בולט הידוע בעבודתו בנושא הכלכלה הבלתי פורמלית ובחשיבותן של זכויות עסק ורכוש. עבודתו על העולם המתפתח זיכתה אותו בשבחים ברחבי העולם על ידי ראשי מדינות רבים. כיום הוא מכהן כנשיא המכון לחירות ודמוקרטיה (ILD) הממוקם בלימה, פרו, מרכז שמוקדש כולו לקידום ההתפתחות הכלכלית במדינות מתפתחות.

הספר יראה אור בחודש ינואר 2022 ויישלח במשלוח השני של מנוי שיבולת החדש. רוצים לקרוא ראשונים? הצטרפו לשיבולת עכשיו!

להצטרפות לחצו כאן

הספר החכם ביותר שנכתב עד כה על אתגר הטמעת הקפיטליזם במדינות המתפתחות
Economist
הטיעון של הספר כובש בעוצמתו... ספר חשוב
Washington Post
בספרו החכם, מצליח דה סוטו לענות על השאלה - מדוע הקפיטליזם מצליח במערב וכושל בכל כך הרבה מקומות אחרים?
New York Times
אם אתם מכירים סטודנט למשפטים, או כל עורך דין לעתיד, תנו את הספר הזה!
National Review
יש ספרים טובים, יש ספרים רעים, אבל רק מעטים הם אוצרות של ממש. 'תעלומת הקפיטליזם מדוע השוק החופשי מצליח במערב ונכשל בכל מקום אחר?' הוא אחד מהם
תומאס סואל

הרננדו דה-סוטו

הרננדו דה סוטו הוא כלכלן פרואני בולט הידוע בעבודתו בנושא הכלכלה הבלתי פורמלית ובחשיבותן של זכויות עסק ורכוש. עבודתו על העולם המתפתח זיכתה אותו בשבחים ברחבי העולם על ידי ראשי מדינות רבים. כיום הוא מכהן כנשיא המכון לחירות ודמוקרטיה (ILD) הממוקם בלימה, פרו, מרכז שמוקדש כולו לקידום ההתפתחות הכלכלית במדינות מתפתחות