נובמבר 2020

ינואר 2021

מרץ 2021

יוני 2021

ספטמבר 2021

סוכני בורות

כיצד חותרת התקשורת הממוסדת כנגד החברה החופשית

סוכני בורות

כיצד חותרת התקשורת הממוסדת כנגד החברה החופשית

"סוכני בורות מאת מארק לוין ממחיש, כמאמר הביטוי התלמודי, שסדנא דארעא חד הוא: ההטייה דומה משני צידי האוקיינוס, המוסר הכפול דומה, גם שירותי האתרוג בעודך ממתג את עיתונאי הצד השני כשופרות. אפילו הסכנה לדמוקרטיה דומה"
(מתוך ההקדמה שכתב עמית סגל למהדורה העברית של הספר)


התקשורת גוססת, זוהי עובדה. אמון הציבור בגופי התקשורת המסורתיים הולך ויורד, ובכל רחבי העולם אנשים מחפשים מקורות מידע אלטרנטיביים ואמינים יותר. המושג "אתיקה עיתונאית" נשחק עד דק.

זהו תיאור שאמור היה להתאים לסיפורה העצוב של התקשורת במדינות לא חופשיות כמו רוסיה, סין ותורכיה, בהן הממשל מפעיל את משאביו ואת יכולותיו האלימות בשביל לדכא את חופש העיתונות. לצערה של ארה"ב, ששמרה על ערך חופש העיתונות כערך מקודש במשך יותר ממאתיים שנים, היום זהו גם הסיפור העצוב של התקשורת שלה.

מארק לוין, פרשן פוליטי וסופר מוביל בארה"ב, מתאר ברב המכר "סוכני בורות" כיצד התקשורת האמריקאית התדרדרה לכדי בטאונים מפלגתיים ועלוני פרופוגנדה לא בעקבות התערבות ממשלתית מדכאת, אלא בשל הדיכוי שהיא החלה להפעיל על עצמה בעקבות אימוץ עיוור של תפיסות עולם פרוגרסיביות.

לאורך הספר, צולל לווין לשורשים ההיסטוריים של העיתונות האמריקאית, שקידמה בראשית ימיה את העקרונות הלא-מתפשרים של חופש המחשבה, הדעה והביטוי שהוזכרו בחוקה ובמגילת העצמאות, ולצד זאת הייתה שקופה מבחינת תמיכתה במפלגה פוליטית כלשהי.

אך בראשית העידן הפרוגריסיבי של המאה ה-20 התמונה השתנתה. העיתונות האמריקאית נצבעה בצבעים פוליטיים אך התקשטה ב"אובייקטיביות עיתונאית" שהגנה עליה מפני כל ביקורת. כך,  במהלך שנמשך כמה עשרות שנים, גופי התקשורת המובילים בארה"ב הזניחו את כללי האתיקה העיתונאית. הם קידמו במודע אג'נדה מפלגתית, הפעילו צנזורה עצמית, החרימו עיתונאים ומובילי דעה שחשבו אחרת, והרסו במו ידיהן בשם נאורות מדומה את עקרון חופש העיתונות עליו התבססו האומה האמריקאית והעולם החופשי.

----

הספר, שאת ההקדמה לו כתב עמית סגל, יצא לאור בעברית בחודש נובמבר 2020 ויישלח למנויי שיבולת, לפני שיגיע לחנויות ורשתות הספרים בתחילת 2021. הצטרפו עוד כמנויים, הבטיחו לעצמכם ספרים פורצי דרך שיגיעו אליכם עד הבית אחת לחודשיים וקחו חלק במהפכה הרעיונית של שיבולת! 

להצטרפות לחצו כאן

“הספר החשוב ביותר של שנת 2019 – ושל שנת 2020..."
The American Spectator
"עבור אלו החושבים בצלילות, הספר של לווין מגיע בדיוק במקום הנכון ובזמן הנכון."
Craig Shirley, syndicated columnist
"מעולה ובתזמון הנכון. 'סוכני בורות' יהיה בעתיד מקור היסטורי חשוב על תקופה יוצאת דופן זו."
רוג'ר סימון, PG Media
״סוכני בורות״ חושף את התקשורת האמריקנית הליברלית במערומיה.. מארק לוין ממחיש, כמאמר הביטוי התלמודי, שסדנא דארעא חד הוא: ההטייה דומה משני צידי האוקיינוס, המוסר הכפול דומה, גם שירותי האתרוג בעודך ממתג את עיתונאי הצד השני כשופרות. אפילו הסכנה לדמוקרטיה"
העיתונאי עמית סגל, מתוך ההקדמה לספר

מארק לוין

מארק לוין הוא משפטן, מנחה רדיו, פרשן בפוקס-ניוז וסופר אמריקאי-יהודי. לוין מנחה את תכנית הרדיו השמרנית המפורסמת "The Mark Levin Show" ואת התכנית "Life, Liberty & Levin" בערוץ "Fox News". במהלך הקריירה שלו, לווין פרסם שבעה ספרים שהפכו לרבי המכר של הניו-יורק טיימס, ביניהם "חירות ורודנות", "לגלות מחדש את האמריקניזם: והרודנות של הפרוגרסיביזם" ואחרים. לווין ידוע בתור אחד הפרשנים הפוליטיים החריפים ביותר בקרב השמרנים בארה"ב. לוין היה אחד ממבקריו המרכזיים של אובמה, וטען כי ממשלו מעדיף את האינטרסים של האחים המוסלמים על פני אינטרסים אמריקאיים וכי מטרתו המובהקת היא להרוס את ישראל. כמו כן, לווין מתבטא רבות על המעבר של ארה"ב מדמוקרטיה ייצוגית לממשלת פקידים בלתי-נבחרת, ועל האופן שבו בית המשפט העליון מסכן את חירותם של אזרחי ארה"ב. בשל השפעתו כמוביל דעות והשכלתו כמשפטן, עבד כיועץ ומנהל בכיר בקבינט של הנשיא רייגן.